Tarnowskie Góry tel.32 284 13 03, 537 924 742 Pszczyna tel. 795 016 884
Adwokaci Lubliniec
Jeśli spotkała Państwa sytuacja, w której niezbędna jest pomoc prawnika, zapraszamy do skorzystania z oferty kancelarii Wyląg. Nasi adwokaci pozostają do dyspozycji mieszkańców Lublińca oraz innych miejscowości położonych na terenie województwa śląskiego. W jakich sprawach pomagamy? Przekrój naszej działalności jest niezwykle szeroki. Klienci, którzy zwrócą się do nas o pomoc, mogą liczyć na kompleksowe wsparcie z zakresu między innymi zamówień publicznych, windykacji należności, prawa pracy, spadkowego czy karnego. Bogate doświadczenie sprawia, że potrafimy znaleźć odpowiednie wyjście nawet z najbardziej skomplikowanej sytuacji. Dysponujemy również ogromną wiedzą, a także determinacją, która sprawia, że o walczymy o dobro Klienta tak długo, dopóki jest szansa na korzystne dla niego rozwiązanie sprawy. Jeśli zatem potrzebują Państwo wsparcia prawników w Lublińcu, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Zachowanie tajemnicy adwokackiej
Znaczna liczba spraw, szczególnie z zakresu prawa karnego lub rodzinnego budzi wiele emocji. Niemal każdemu Klientowi kancelarii zależy zatem na prywatności i dochowaniu tajemnicy adwokackiej. Jako profesjonaliści gwarantujemy oczywiście pełną dyskrecję. Warto jednak dodać, że zakres tajemnicy adwokackiej reguluje również prawo, a w przypadku jej złamania, prawnik może nawet odpowiadać przed izbą dyscyplinarną. Co dokładnie ona obejmuje? Co ciekawe, nie tylko rozmowy pomiędzy Klientem, a reprezentującym go prawnikiem. Tajemnica adwokacka nakazuje bowiem zabezpieczenie przed ujawnieniem i niepożądanym wykorzystaniem wszelkiego rodzaju materiałów istotnych dla sprawy. Chodzi między innymi o zgromadzone dokumenty lub dowody. Warto dodać, że w przypadku przejścia adwokata w stan spoczynku, nie jest on zwolniony z dochowywania tajemnicy. Wszelka wiedza zdobyta przez niego podczas wykonywanej w przeszłości pracy, nie może zostać zatem ujawniona. Dlatego, jeśli prowadzona jest przeciwko Państwu sprawa z zakresu prawa pracy lub jakiegokolwiek innego, możecie liczyć na pełną dyskrecję ze strony naszych adwokatów i radców prawnych.
Kiedy prawnik może zostać zwolniony z tajemnicy adwokackiej?
Choć tajemnica adwokacka obowiązuje każdego prawnika i jest on nią zobowiązanych dożywotnio, istnieją przesłanki, przez które może on zostać z niej zwolniony. Są one jednak wyjątkowe i ściśle określone prawnie. W jakich przypadkach może zatem do tego dojść? Zwolnienie z tajemnicy adwokackiej umożliwia art. 180 § 2 k.p.k. Zapisane jest w nim bowiem, że możliwe jest przesłuchanie prawnika w sytuacji, gdy "jest to niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczność nie może być ustalona na podstawie innego dowodu". O przesłuchaniu adwokata decyduje sąd podczas posiedzenia, w którym nie uczestniczy żadna ze stron. Warto jednak dodać, że takie posiedzenie musi odbyć się w ciągu maksymalnie siedmiu dni, od doręczenia przez prokuratora odpowiedniego wniosku. W związku z tym, spraw, w których ma miejsce przesłuchanie świadka jest naprawdę niewiele i dochodzi do tego wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach.
Dlaczego warto skorzystać z usług adwokata?
Zaangażowanie doświadczonego adwokata może okazać się kluczowe w wielu sytuacjach życiowych, zarówno tych związanych z prawem cywilnym, jak i karnym. Procesy sądowe, negocjacje czy sporządzenie dokumentów prawnych wymagają sporej ilości czasu oraz zaangażowania. Zatrudnienie adwokata pozwala na oddelegowanie tych obowiązków profesjonaliście, dzięki czemu można skupić się na innych aspektach swojego życia. Ponadto, adwokat może pomóc uniknąć błędów, które mogłyby opóźnić postępowanie czy negatywnie wpłynąć na jego wynik. Adwokaci mają obowiązek reprezentowania swoich klientów w sposób rzetelny i uczciwy, dbając o ich prawa oraz interesy. Dzięki temu, zatrudniając adwokata, można być pewnym, że zostanie się odpowiednio zabezpieczonym przed ewentualnymi niekorzystnymi konsekwencjami wynikającymi z postępowania sądowego czy innych sytuacji prawnych.
W jakich sprawach pomaga radca prawny?
Radca prawny to zawód, który pomaga ludziom w różnych aspektach ich życia, zajmując się szerokim spektrum spraw, od prostych kwestii cywilnych po bardziej skomplikowane problemy gospodarcze i handlowe. Jednocześnie warto zauważyć, że współpraca z radcą prawnym nie musi ograniczać się tylko do sytuacji kryzysowych czy sporów sądowych. Wielu klientów korzysta z usług radcy prawnego na bieżąco, aby uniknąć problemów prawnych i upewnić się, że ich działania są zgodne z obowiązującymi przepisami. Radca prawny może pomóc w monitorowaniu zmian w przepisach, doradzać w zakresie stosowania prawa oraz reprezentować klienta przed organami administracyjnymi.